Марек Юнион-Ивкони падна безславно от Нефтохимик

09.03.2012

Марек Юнион-Ивкони разочарова феновете си с домакинска загуба с 1:3 (23:25, 25:17, 21:25, 18:25) от Нефтохимик в среща от 21-ия кръг от редовния сезон на Суперлигата. Това е второ поредно поражение за дупничани в първенството, след като преди това паднаха с 2:3 от аутсайдера Виктория Волей.
Гостите от Бургас успяха да измъкнат трудно първия гейм с 25:23, но във втората част играчите на Найден Найденов намериха себе си и я затвориха безпроблемно на 17 точки за 1:1. Тук публиката се настрои за обрат, но не така мислеха волейболистите на Нефтохимик. Бургазлии играха концентрирано в следващите два гейма, докато Марек Юнион-Ивкони не знаеше как да реагира. Гостите взеха спокойно третата част и погледнаха уверено към чистата победа. В четвъртия гейм и силната подкрепата от трибуните не можа да помогне на Марек да вкара мача в тайбрек. Нефтохимик спечели с 25:18 за крайното 1:3.
В следващия предпоследен кръг от редовния сезон Марек Юнион-Ивкони е домакин на КВК Габрово. Срещата е на 13 март от 17.30 часа.