Марек Юнион-Ивкони е на полуфинал

30.03.2012

Марек Юнион-Ивкони се класира за полуфиналите на волейболната Суперлигата, след като отстрани тима на Монтана с 2-0 победи. Дупничани постигнаха успех с 3:1 (25:23, 25:27, 25:22, 25:19) като гост и след победата си у дома с 3:0 в сряда продължават напред.
Първите два гейма на двубоя в Монтана бяха наистина интересни. Най-напред гостите от Дупница се наложиха с минимален аванс, а после домакините изравниха за 1:1 гейма чак след 25-ата точка, благодарение на силната си игра на блокада, отчита bgvolleyball.com. След това обаче волейболистите на Найден Найденов взеха превес и спечелиха третата част с 25:22. В следващия гейм домакините допуснаха много грешки и улесниха състезателите на Марек. Така дупничани затвориха частта с 25:19, а с това и мача с 3:1 и вече мислят за полуфиналната серия. Там съперник на Марек Юнион-Ивкони ще бъде отборът на Арда (Кж), а в другата двойка ще се срещнат Пирин Балканстрой и ЦСКА.