Марек Юнион-Ивкони завърши сезона със загуба от последния

16.03.2012

Марек Юнион-Ивкони завърши редовния сезон на Суперлигата със загуба като гост от последния в класирането Ботев (Луковит) с 2:3 (15:25, 25:18, 20:25, 25:19, 15:9). В този мач треньорът на дупничани Найден Найденов бе заложил на резервите и юноши на клуба.
В първия гейм Марек не срещна абсолютно никакви проблеми и спечели на 15 точки. Във втората част обаче контузия получи центалният блокировач Павел Душков, което оказа своето влияние. Ботев се възползва от ситуацията и изравни геймовете – 1:1. Марек Юнион-Ивкони успя да вземе третата част на 20 точки, но домакините отново изравниха за 2:2 гейма. В тайбрека Ботев поведе с 5:2 и 11:5 и успя да задържи аванса си до края, с което и спечели мача с 3:2. За победителите с най-голям актив завършиха Георги Петров със 17 точки и Стоян Златев с 13 точки, отчита bgvolleyball.com. За гостите от Дупница най-силно се представи Михаел Манджуков, който реализира 24 точки, а съотборникът му Ангел Велков завърши с 16.
В плейофите за титлата първи съперник на Марек Юнион-Ивкони е отборът на Монтана.