Ели Василева аут от Шампионската лига след златен гейм

01.03.2012

Волей Бергамо, където се състезава дупничанката Елица Василева, отстъпи след общо над 4-часова епична битка от МЦ-Карнаги (Вила Кортезе) и отпадна от Шампионската лига. Двата италиански тима трябваше да определят кой да продължи към полуфиналите, като златен гейм реши това да бъде МЦ-Карнаги. След загуба в първия мач като гост, Супер Ели и компания успяха да имъкнат инфарктна победа в реванша, след изключително драматичен тайбрек – 3:2 (26:24, 25:27, 25:18, 20:25, 18:16). Така се стигна до златен гейм, където отборът на Вила Кортезе показа железни нерви, спечели с 15:11 и си осигури билет за Финалната четворка в Баку.
Ели Василева отбеляза 8 точки за Бергамо, докато нейната съотборничка от България Христина Русева изобщо не се появи на полето, отчита bgvolleyball.com.
Това бе 4-ият мач в рамките на само 18 дни между тези два отбора. Бергамо победи Вила Кортезе в първите два сблъсъка – за първенството и за Суперкупата на Италия, но след като си размениха по една победа на европейската сцена, към Финалната четворка на 24 и 25 март се запъти отборът на националния ни селекционер Марчело Абонданца.