Барселона е на финал за Купата на Краля

09.02.2012

Барселона победи у дома с 2:0 Валенсия в полуфинален мач реванш от турнира за Купата на Краля и с общ резултат 3:1 се класира за финала. Там съперник на каталунците е Атлетик Билбао.
Отборът, воден от Хосеп Гуардиола, поведе в 16-ата минута с гол на Сеск Фабрегас. Лионел Меси хвърли пас към съотборника си, който надбяга Мигел Монтейро и технично прехвърли вратаря Алвес за 1:0. В 76-ата минута Софиен Фегули получи втори жълт картон и остави гостите от Валенсия с човек по-малко, сякаш лишавайки прилепите от шансовете им за изравнителен гол, отбелязва Гонг. Барса се възползва от численото си преимущество и в 81-ата минута си гарантира успеха с гол на Шави за 2:0.
Така Барселона ще повтори финала за Купата от паметния за тима сезон 2009, когато би именно Атлетик Билбао с 4:1 на стадион „Местая” във Валенсия. Това бе и дебютен сезон на Хосеп Гуардиола начело на каталунците, които след това спечелиха още Шампионската лига и Примера дивисион, правейки златен требъл.