Вендета срещу Тренто, Цветан Соколов с 3 точки

23.02.2012

Лубе Банка Марке и Трентино изиграха идентичен мач с този от преди 4 дни, но този път победител бе отборът на Мачерата. Лубе Банка обърна до 3:2 (16:25, 19:25, 25:18, 25:22, 15:9) в първия мач от четвъртфиналите на волейболната Шампионска лига и си отмъсти за пълния обрат за Трентино във финала за Купата на Италия.
Капитанът на трентинци Матей Казийски бе на полето и в петте гейма и стана втори по резултатност за тима си с 16 точки (2 аса, 14 атаки). Казийски отчете и 50% добро посрещане, пише bgvolleyball.com. В последните три части в игра влезе и дупничанинът в състава на Радостин Стойчев – диагоналът Цветан Соколов. Бившият играч на Марек Юнион-Ивкони завърши с 3 точки от атака. Топреализатор на мача стана кубинецът Османи Хуанторена с 20 точки за гостите. За Лубе Банка с най-много точки се отличиха Кристиан Савани и Игор Омърчен, който реализираха по 19.
Реваншът е в Тренто на 1 март. „Българският” тим се нуждае от победа, за да си осигури златен гейм, който също да бъде спечелен за да продължи напред в турнира.