Марек Юнион-Ивкони отнесе Славия за час

17.02.2012

Марек Юнион-Ивкони записа поредна победа във волейболната Суперлига, като надделя над гостуващия Славия с 3:0 (25:17, 25:18, 25:20). Мачът, който бе от 18-ия кръг, продължи само час и мина под тоталната диктовка на домакините. Дупничани владееха инициативата, като допуснаха известно колебание само в началото на втория гейм. Тогава „белите” взеха преднина от 2-3 точки, но играчите на Найден Найденов успяха да обърнат и затвориха частта на 18. В третия гейм Марек вече нямаше никакви проблеми и победи с 25:20 за 3:0 и зарадва 600 зрители в дупнишката спортна зала.
10 точки постигна Георги Елчинов, които му бяха достатъчни да го превърнат в топреализатор на мача. Капитанът на Марек Юнион-Ивкони Златан Йорданов добави 9, а най-висока статистическа оценка получи македонският разпределител Гьорги Гьоргиев. За отбора на Славия се отличи центърът Венцислав Рагин, който бе най-резултатен за столичани със своите 8 точки.