Марек Юнион-Ивкони срази ЦСКА с 3:1 в София

10.02.2012

Марек Юнион-Ивкони взе важна победа с 3:1 (19:25, 17:25, 25:19, 18:25) като гост на шампиона ЦСКА. Мачът бе от 17-ия кръг на Суперлигата и мина почти изцяло под контрола на дупничани. За успеха помогна и агитката на Марек, която не спря да подкрепя отбора в столичната зала „Васил Симов”.
Първият гейм започна оспорвано, но домакините успяха да дръпнат с 6:4. Марек Юнион-Ивкони изравни при 6:6 и 7:7, а блокада на Златан Йорданов даде преднина на дупничани с 8:7. Тук последва страхотна серия за гостите от Дупница, които доведоха резултата до 14:7 в своя полза. ЦСКА стопи при 16:11, но макар и с леки колебания Марек затвори гейма при 25:19. В началото на втория гейм „червените” поведоха с 4:1 и 5:2, но дупничани изравниха при 5:5. Гостите дори излязоха напред при 8:6, а след това увеличиха аванса си при 11:7 и 18:11. Центърът Боби Апостолов направи 20:13, а ас на Дмитрий Бахов доведе нещата до 23:14. Гьорги Гьоргиев сложи точка на втората част с пусната топка за 25:17. В третия гейм треньорът на ЦСКА Александър Попов включи в игра Стоян Самунев, което даде положителен резултат за „армейците”. Те дръпнаха с 5:1 и 8:3 след единичен блок именно на Самунев. Марек успя да стопи до 8:10, но блокада на Евгени Иванов направи 13:10 за ЦСКА. Второто техническо прекъсване бе при 16:13 за „червените” след нова атака на Стоян Самунев. Тук дупничани намериха сили да изравнят резултата за 17:17. ЦСКА обаче поведе отново при 20:18 след атака в аут на гостите. Кьосев пък донесе победата за „армейците” в гейма с 25:19 за 2:1. 4-ата част започна добре за Марек Юнион -Ивкони, който поведе с 3:0. ЦСКА съумя да изравни при 5:5, но Марек си върна аванса при 7:5 и 8:6. "Червените" обърнаха при 10:9 в своя полза, но гостите отново намериха себе си и поведоха 12:10. Стигна се до ново равенство -12:12 и 13:13. Марек обаче сътвори блестяща серия, която на практика реши гейма - 20:13. Победната точка за тима от Дупница заби Мартин Иванов с единичен блок за крайното 25:18 и 1:3.