Марек Юнион-Ивкони обърна Монтана от 0:2

01.02.2012

Марек Юнион-Ивкони победи драматично като гост Монтана с 3:2 (25:27, 24:26, 25:19, 25:18, 15:12) в среща от междинния 15-ти кръг на волейболната Суперлига. След като дупничани отстъпиха трудно в първите две части и изоставаха с 0:2, намериха сили и обърнаха резултата до 3:2 в своя полза. Развръзката на първия гейм дойде при преднина от 23:21 за домакините. Марек изравни за 23:23 и отрази два геймбола преди блокада да реши частта в полза на Монтана, отбелязва bgvolleyball.com. Втората част премина по идентичен начин, като отново домакините затвориха гейм с 2 точки разлика – 26:24. Тук дупничани се вдигнаха на щурм и в третата и четвъртата част демонстрираха характер и с по-концентрирана игра изравниха до 2:2. В тайбрека Марек Юнион-Ивкони поведе с 8:5, за да се стигне до 8:8 и 9:9, но последваха нови две точки за гостите. Дупничани се възползваха от ситуацията и взеха гейма на 12 за крайната победа с 3:2.
По този начин играчите на Найден Найденов остават на второ място във временното класиране с 35 точки. Трети е ЦСКА с 33 точки, но и мач по-малко. В следващия кръг Марек играе с Черно море БАСК, като срещата е в събота от 17:30 часа в Дупница.