Цецо Соколов изведе Кунео до плейофите с 20 точки срещу французи

dennews.bg
07.12.2012

Италианският Бре Банка Ланути (Кунео) записа пета поредна победа в Група G на волейболната Шампионска лига като разби с 3:0 (25:16, 25:22, 25:16) френския Араго (Сет) като гост. По този начин отборът на дупничанина Цветан Соколов се класира за плейофите кръг преди края на груповата фаза, информира bgvolleyball.com. В отсъствието на сръбския разпределител Никола Гърбич, белгийския капитан Вут Вайсманс и центъра Луиджи Мастранджело, на които бе дадена почивка, Соколов бе играч номер 1 на полето. Юношата на Марек Юнион-Ивкони отново стана топреализатор, като наниза 20 точки (6 блокади, 61% в нападение) за успеха на Кунео. Съотборниците на Цецо - Олег Антонов (53% в атака) и Андреа Роси (1 ас, 4 блокади, 80% в атака) добавиха по девет точки. Със седем Жозе Трефле (3 блокади, 50% в нападение) бе най-резултатен играч за отбора на домакините.
В другия мач от групата, игран още във вторник вечерта, румънският Ремат (Залъу) загуби от Асеко (Ресовия, Полша) с 0:3 (24:26, 24:26, 22:25).
Така в класирането Бре Банка Ланути води с 15 точки, пред Асеко с 9, Араго с 4 и Ремат с 1.