Марек Юнион-Ивкони закри годината с тежка загуба

20.12.2012

Шампионът Марек Юнион-Ивкони допусна съкрушителна загуба с 0:3 (25:22, 25:21, 25:19) при гостуването си на КВК Габрово в изтеглен мач от 9-ия кръг на Суперлигата. Това бе и последният волейболен двубой за календарната година у нас. Успехът изкачи габровци до второто място след изиграването на първата половина от редовния сезон. КВК набра 20 точки на втората позиция, а въпреки разгромното поражение тимът на Марек Юнион-Ивкони остава лидер в подреждането с актив от 22 точки.
Дупничани тръгнаха добре в мача и взеха аванс от 4 точки в първия гейм, но домакините изравниха при 14:14. В края на частта Габрово наложи волята си и я затвори при 25:22 за 1:0. Идентично премина и вторият гейм, като отново Марек водеше с 4 точки, но отново отстъпи, за да се стигне до 25:21 и 2:0. В третата част домакините взеха инициативата още от началото и нямаха никакви проблеми за крайното 25:19 за 3:0.
Най-резултатен играч в мача бе звездата на домакините Красимир Стефанов с 18 точки. Станислав Петков завърши с 13, а Стоян Вулджев – с 11. За Марек Юнион-Ивкони най-много точки постигнаха посрещачът Златан Йорданов и центърът Костадин Гаджанов (по 10).