Марек Юнион-Ивкони с бърза победа в Суперлигата

16.12.2012

Шампионът Марек Юнион-Ивкони се справи с лекота с 3:0 (26:24, 25:15, 25:23) срещу гостуващия Монтана в среща от волейболната Суперлига. Мачът от 6-ия кръг се изигра едва днес, заради евроучастието на дупничани.
Целият първи гейм премина точка за точка и до последно не бе ясно кой от двата тима ще измъкне успеха. В края му обаче Марек Юнион-Ивкони благодарение на по-високата си класа достигна до скъпоценното 26:24 и 1:0. Това бе и моментът, който предопредели изхода и на втория гейм. Домакините от Дупница буквално отвяха съперника още в началото на втората част, като поведоха с 16:10. До края на частта играчите на Марек не срещнаха абсолютно никакви проблеми и я затвориха на 15. Третият гейм тръгна по същия начин, като на втората техническа пауза дупничани бяха още по-убедителни – 16:8. Тук обаче последва отпускане във волейболистите на Найден Найденов и Монтана бе близо до сензацията. Гостите изравниха при 20:20 и дори си помислиха, че могат да вземат гейма. Марек обаче отново показа характер и затвори частта при 25:23, а с това и мача с чистото 3:0 за малко повече от час игра.
С победата Марек Юнион-Ивкони се откъсна еднолично на първото място в класирането, като вече има 3 точки преднина пред преследвача Левски Волей. Дупничани обаче имат да изиграят още един двубой, с който да закрият състезателния сезон за календарната година. Марек гостува на КВК Габрово на 20 декември от 18 часа в зала „Орловец”.