Фенове на Левски прекратиха мача с Олимпиакос, удариха грък с бутилка водка

dennews.bg
13.12.2012

Снимка: Sportal.bg

Феновете на Левски сътвориха уникална глупост, след като прекъснаха волейболния мач на “сините” срещу гръцкия Олимпиакос от турнира “Чалъндж къп”. Първата изцепка на ултрасите бе в края на втория гейм, когато те откаднаха знамето на Гърция от таблото в зала "Христо Ботев", съобщава Спортал. След това привържениците на Левски запалиха няколко факли в залата, а кулминацията настъпи в началото на 3-ата част. Тогава при резултата 8:9 агитката взриви няколко бомбичка, а след това последва залп от хвърлени предмети и бутилки по играчите на Олимпиакос. Бутилка водка дори удари в тила гръцкия волейболист Константинос Христофиделис. Това не остави друг избор на рефера Максим Бердинков, освен да прекрати мача.
Ексцесиите по трибуните и на полето ще доведат до изваждане на Левски Волей от евротурнирите минимум за 1 година. Тимът ще загуби и мача с Олимпиакос служебно с 0:3, а минималната парична санкция е глоба от 10 000 евро.
Обяснението на “сините” ултраси за изявите им е фактът, че Левски е отпаднал нарочно от финландския Тампере преди около месец.