Литекс е на 1/4-финал след 7 гола

dennews.bg
12.12.2012

Литекс се класира безпроблемно на 1/4-финал в турнира за Купата на България, след като разби втородивизионния Спартак Варна със 7:1 в мача реванш в Ловеч. Първата среща във Варна бе завършила при 1:0 за „оранжевите“, отбелязва Спорт1.
Двубоят не започна никак добре за старши треньора на домакините Христо Стоичков, който още в 15-та минута трябваше да извърши принудителна смяна в своя състав. От игра излезе звездата Георги Миланов, а на негово място се появи нападателят Герасим Заков. 5 минути след смяната Литекс откри резултата с гол именно на Заков. След само минута “оранжевите” удвоиха, като Герасим Заков отново бе в основата на попадението. Той уцели страничната греда, а при добавката партньорът му в атака Исмаил Иса лесно покачи на 2:0. В 38-та минута Галин Иванов изведе с хитър пас Иса, който заби втория си гол за 3:0. До края на първата част имаше време и за четвърти гол в полза на “оранжевите”. В последните секунди на полувремето Галин Иванов намери Томи Костадинов и резултатът набъбна на 4:0.
Бързо след почивката отново Заков се озова в прегръдките на съотборниците си - 5:0. Спартаклии намериха сили да върнат едно попадение, като точен в 57-ата минута бе Димитров.
Литекс обаче отговори с още две попадения, като в 73-ата минута Заков постигна хеттрик за 6:1, а 4 минути преди края албанецът Ваюши оформи крайното 7:1 за ловчанлии, които вече са в следващата фаза на турнира.