Марек Юнион-Ивкони загуби от Левски след 5 гейма

09.11.2012

Шампионът Марек Юнион-Ивкони отстъпи с 2:3 (25:14, 26:24, 16:25, 29:31, 15:7) от Левски Волей в дербито на 5-ия кръг на Суперлигата. Двата тима изнесоха драматичен, но изпълнен с много грешки мач в зала „Сиконко” в София, а Марек записа и първата си загуба за сезона.
Първият гейм тръгна равностойно и вървеше така до 9-а точка, след което гостите от Дупница изведнъж разбиха играта си. Волейболистите на Найден Найденов въобще не приличаха на себе си до края на частта и допуснаха разгромна загуба - 14:25. Началото на втория гейм бе идентично с това на първия. Резултатът се движеше точка за точка, а първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за Марек. Левски обърна на втората пауза, когато имаше аванс от 2 точки – 16:14. Дупничани успяха да изравнят при 19:19, след което двата тима започнаха да си разменят точки за да се стигне до 25:24. Атака в аут на Златан Йорданов обаче направи 26:24 и 2:0 за „сините”. В третата част ролите се размениха и Марек Юнион-Ивкони бе отборът, който диктува темпото. Гостите дръпнаха още преди първата техническа пауза и нямаха проблеми да затворят гейма на 16. В четвъртата част от скамейката добре се включи центърът Мартин Иванов, който замени Боби Апостолов. Важна роля изигра и появата на полето на Георги Елчинов. Играта бе доста оспорвана, а в средата на частта и съдията Поборников вдигна градуса на напрежението. Започна се луда гонитба в точките, но тук Марек показа кой е шампионът и успя да измъкне гейма при 31:29 за 2:2. В тайбрека обаче нямаше и помен от борбената игра на дупничани, които като че ли вече мислеха за сблъсъка с КАИ Теруел от Шампионската лига. Левски проби посрещането на Елчинов, а разпределителят Гьоргиев трудно догонваше топката. Така без никакви трудности „сините” взеха гейма с 15:7, а с това и мача с 3:2.
Със спечелената точка отборът на Марек Юнион-Ивкони остава начело в класирането. Дупничани имат актив от 13 точки на първото място, докато Левски Волей е 5-и с 9.