Марек Юнион-Ивкони отупа ЦСКА в София

26.11.2012

Волейболният ни шампион Марек Юнион-Ивкони победи като гост тима на ЦСКА с 3:1 (25:20, 25:17, 21:25, 25:18 ) в среща от 7-мия кръг на Суперлигата. С успеха си дупничани си върнаха първото място в класирането и са на върха вече с 16 точки.
Двубоят в зала „Васил Симов” стартира по куриозен начин, след като бе насрочен да започне в 17.30, но в последствие бе изместен за 18 часа. Щабът, треньорите и играчите на Марек дори и не подозираха за промяната и пристигнаха твърде рано за мача. Това обаче съвсем не се отрази и момчетата на Найден Найденов изиграха много силен двубой. В първите два гейма отборът на Марек Юнион-Ивкони бе пълновластен господар на полето и убедително затвори частите на 20 и 17 точки. В третия гейм играчите от Дупница подцениха ситуацията и се стигна до 25:21 за ЦСКА и 1:2. След това обаче Марек показа кой е шампионът и набързо затвори четвъртия гейм при 25:18, а с това спечели и срещата с 3:1.
„Червените” бяха без титулярния си диагонал Ивайло Барутов, който е получил травма на крака. На негово място игра Иван Крачев.
В следващия кръг на Суперлигата Марек Юнион-Ивкони се изправя срещу тима на Арда. Двубоят е насрочен за 30 ноември в Спортната зала в Дупница.