Марек изпусна Витоша от 3:1. Феновете: Нашите дадоха мача

18.11.2012

Снимка: DenNews.bg

Марек изпусна спечелен мач, след като 7 минути преди изтичане на редовното време водеше с 3:1 срещу Витоша (Бистрица), но в крайна сметка завърши при резултат 3:3. След двубоя фенове на домакините от Дупница се усъмниха в честността на мача и обвиниха част от собствените си играчи, че умишлено не са се напрягали на терена. Стигна се дори до пререкания между привърженици на Марек и хора от щаба на Витоша, като най-деен от тях бе бившият халф на ЦСКА Светослав Петров, от който запалянковците потърсиха обяснение. Треньорът на Витоша Ясин Мишауи пък нарече феновете, изпитващи съмнение в редовността на срещата, „болни мозъци”.
Над 1000 зрители бяха дошли да подкрепят Марек от трибуните на стадион „Бончук”, но трябваше да си тръгнат разочаровани. Домакините почнаха много слабо мача и през първата част „тигрите”, без капитана си Бойко Борисов, диктуваха събитията на терена. В 13-ата минута Анатоли Тодоров уцели гредата зад Белчев с хубав шут извън наказателното поле. Въпреки териториалното си превъзходство Витоша така и не създаде сериозно положение, докато Марек се задоволи само с няколко опасности от статични ситуации. За сметка на нулевата първа част, през второто полувреме паднаха цели 6 гола. Само 3 минути след почивката Марек откри резултата след като Димитър Георгиев с удар с глава прехвърли вратаря Симеонов – 1:0. След само още 4 минути обаче дупничани допуснаха изравняване, след като защитата и вратарят проспаха центриране от фаул на Стефанов и топката се спря в мрежата за 1:1. Марек отново поведе в 58-ата минута. Екундайо Джайеоба изведе Боби Николов сам срещу стража Симеонов и халфът на дупничани го прехвърли за 2:1. В 75-ата минута домакините покачиха на 3:1 с гол на Иван Янчев и нещата изглеждаха решени. В 83-ата минута обаче Аспарух Василев бе оставен непокрит близо до вратата на Марек и с глава намали на 3:2. В първата минута на добавеното време пък резервата Ковачев с далечен изстрел препарира Дани Белчев за 3:3.
Въпреки равенството на „Бончук” Марек остава на първо място в класирането. Втори вече е Сливнишки герой, който има 3 точки по-малко от дупничани. В следващия кръг се срещат именно Марек и Сливнишки герой на стадиона в Сливница.
Марек: Белчев, Св. Георгиев, Виячки, Г. Николов, Томов (46-Габаров), Д. Георгиев, Андонов, Генов, Б. Николов (81-А. Николов), Янчев, Джайеоба (67-Р. Йорданов)