Найден Найденов съжалява: Трябваше да бием испанците 3:0

16.11.2012

Снимки: DenNews.bg

Марек Юнион-Ивкони изигра страхотен мач и победи испанския първенец КАИ Теруел с 3:1, с което записа първи исторически успех във волейболната Шампионска лига. Треньорът на дупничани Найден Найденов дори изрази съжаление, че отборът му не е затворил мача още по-убедително – с 3:0, след като в първия гейм водеше с 24:19, но загуби с 28:26.
„Това е една историческа победа за отбора на Марек и клуба като цяло. Радвам се, че успяхме да недделеем след този първи гейм, който трябваше реално да бъде в наша полза. Успяхме да заиграем като единен отбор в следващите части и да спечелим мач, който тряабваше да завърши с чиста победа за нас 3:0.

В крайна сметка спечелихме, борихме се, играхме добре, но все още има много неща, които трябва да се изчистят, за да може да търсим следващи победи навън или върху по-стойностен отбор”, отсече Найденов след срещата.
Капитанът на Марек Юнион-Ивкони Тодор Вълчев бе на същото мнение, като допълни, че той и съотборниците му вече са се отърсили от напрежението, което изпитваха в мачовете с Аркас и Нолико. „Бих казал, че в този мач най-сетне успяхме да се отърсим от напрежението. Успяхме да реализираме възможностите си почти на 100 процента. Надявам се за следващия мач да потвърдим нашата игра.

Във всеки мач излизаме за победа и очаквам да покажем още по-добри възможности. Ще направим всичко възможно за победа в следващите двубои”, коментира Вълчев, който завърши с впечатляващите 32 точки на сметката си.
Посрещачът Златан Йорданов пък призна уменията на волейболистите на испанския шампион, които бяха много стабилни най-вече в играта в защита. „Допуснахме някои елементарни грешки, не бяхме толкова уверени в атака. Испанците пък проявиха отлични умения в защита. Опитни са и успяха да ни излъжат в първия гейм. Този мач бе много важен да се отпуснем и да покажем какво можем и да вървим напред. Трябва ни обаче повече опит. Ако успеем да се сработим и да покажем всичко от себе си ще продължим успешно напред”, заяви Златан Йорданов.
От щаба на гостите от Теруел логично нямаше от какво да са доволни след двубоя в „Арена Самоков”.

Според треньора на КАИ Оскар Новийо, най-важното изпитание за неговия тим е следващият мач, когато испанският шампион посреща Марек в собствената си зала. "Марек ни затрудни доста със силния си сервис, което не ни позволи да играем разнообразно в нападение. Логично и често попадахме в клопката на блока. За нас най-важният мач в Шампионската лига през този сезон е следващата седмица срещу Марек, когато сме домакини. Целта пред нас е ясна - третото място в групата и ще направим всичко по силите си, за да я постигнем", надява се Новийо. Двата тима излизат един срещу друг на испанска земя следващата сряда.