Нолико не се шегува, разби Аркас в Измир

14.11.2012

Нолико (Маасейк) продължава със страхотното си представяне във волейболната Шампионска лига. Белгийците победиха като гост турския Аркас Спор (Измир) с 3:1 (22:25, 25:16, 27:25, 25:17) в среща от Група F, където са още тимовете на българския първенец Марек Юнион-Ивкони и испанския КАИ Теруел. Това бе трета поредна победа за Нолико след успехите им над испанците и Марек с по 3:0.
Най-интересен бе третият гейм от мача между белгийския и турския отбор, отчита bgvolleyball.com. Домакините имаха 4 геймбола при 24:20, но в крайна сметка отстъпиха с 25:27. В четвъртата част пък серия от 9 поредни точки за Нолико обърна резултата от 12:9 до 18:12 в тяхна полза.
Топреализатор на срещата стана Нейтън Вунембена от белгийския тим с 20 точки. Латвиецът Херманс Еглескалнс добави 19. С най-много точки за Аркас завърши колумбийската им звезда Либерман Агамез, който се отчете с 16 пункта.
След този мач игралият финална четворка в миналото издание на Шампионската лига отбор на Аркас вече изостава в класирането в група F на 4 точки от Нолико. Белгийският първенец е с максимален актив от 9 точки след три изиграни мача.
Другата среща от групата противопоставя Марек Юнион-Ивкони и КАИ Теруел. Двубоят ще се играе в четвъртък от 19.30 часа в „Арена Самоков”.