Марек избяга на Витоша с победа в Самоков

11.11.2012

Марек взе много важна победа, след като надигра с 2:0 домакините от Рилски спортист. Успехът помогна на дупничани да увеличат преднината си на 4 точки пред тима на Витоша (Бистрица) в класирането на Югозападната „В” група. Марек е лидер вече с 33 точки, а след равенството на „тигрите” у дома със Струмска слава (0:0), те имат 29 точки.
Иначе мачът в Самоков не предложи много възможности за гол, но отборът от Дупница, благодарение и на по-високата си класа спечели победата. Резултата откри Светослав Георгиев, който директно от пряк свободен удар прати топката в самоковската врата в 36-ата минута за 0:1. До края на първото полувреме не паднаха нови попадения и за 300-те зрители на стадион „Искър” остана да видят разрвъзката през втората част. Бързо след почивката Марек изпусна удобен шанс да удвои, след като шут на Борислав Николов бе избит от голлинията от защитник на Рилецо. Малко по-късно отново Светльо Георгиев пробва шут от фаул, но този път не успя. При контраатака в 70-ата минута обаче Джайеоба подаде на Димитър Георгиев и той от воле покачи на 2:0 за гостите. До края играчите на Марек упражниха териториален натиск и не позволиха на „скиорите” да сътворях някаква опасност.
Така дупничани грабнаха 3-те точки и вече очакват дербито с втория в класирането Витоша (Бистрица). Мачът с „тигрите” ще се играе следващата неделя от 14 часа на стадион „Бончук”.