Дупничани излизат в първа битка в Шампионската лига, скапани от път

24.10.2012

По традиция воините се изпращат на битка по обсипан с цветя път, шампионът на България Марек Юнион-Ивкон обаче излиза в дебюта си в Шампионската лига с изцедени сили от пътуването с автобус до Измир.
Дупничани платиха разстоянието до Турция (което би коствало минути, колкото за отскок до Черноморието) и решението на президента Ивайло Константинов да използва услугите на собствен автобус, а не на самолетна компания, с 16 мъчителни часа в излишното пътешествие по земя.
В ерата на високите технологии и нискотарифни самолетни компании, волейболистите отделиха повече време в придвижването си към битката, отколкото ще имат за подготовка за самия двубой.
А съперникът Аркасспор е доста сериозен и води убедително в класирането в турската елитна лига. Тимът от Измир е първи след две смазващи победи с по 3:0. В изминалия втори кръг Аркас разби ТЕД Колежлилер (Анкара), като му даде само 15, 16 и пак 15 точки в отделните геймове. Най-резултатен в мача бе Гордън Перин с 16 точки. Освен канадеца, в турския тим разчитат на още няколко чужденци. Отличават се колумбиецът Либерман Агамез, другият канадец Джъстин Дъф, бразилецът Жоао Пауло Браво и американецът Кевин Хансен. От турските играчи правят впечатление имената на националите - либерото Нури Шахин (155 мача с екипа на Турция), Мустафа Коч (47 мача) и Бурутай Субашъ.
Естествено и Марек Юнион-Ивкони има с какво да отговори, като треньорът Найден Найденов е готов със стартовата си шестица. Очаква се мача да започнат центровете Костадин Гаджанов и Боби Апостолов, посрещачите Златан Йорданов и Дмитрий Бахов, разпределителят Гьорги Гьоргиев и диагоналът и капитан Тодор Вълчев. Либеро е Мартин Божилов. Мачът Аркасспор – Марек Юнион-Ивкони е тази вече от 19 часа и ще се играе в новопостроената зала „Ататюрк” с капацитет за 6500 зрители. Очаква се трибуните да бъдат изпълнени до краен предел, като 50-членна агитка от Дупница ще вика за българския шампион.