БГ Тренто и Казийски в битка за финала на световното първенство

18.10.2012

Италианският волейболен вицешампион Трентино излиза в полуфинален мач на световното клубно първенство срещу руския гранд Зенит (Казан). БГ Тренто със суперзвездата си Матей Казийски и треньора Радостин Стойчев ще се опита да се класира за 4-та поредна година на финала, отбелязва Спортал. Срещата е днес от 15,00 часа наше време в "Аспайър Лейдис" в катарската столица Доха.
Трентинци имаха известни проблеми в двубоите от предварителната група, но все пак заеха първото място и както и през миналата година на ½-финал срещат Зенит. В миналото издание на световното клубно първенство БГ Тренто се справи с руския си опонент с 3:1 гейма, а в последстие спечели и титлата за трети пореден път. След това отборът от Казан, воден от селекционера на Русия Владимир Алекно, пък взе своебразен реванш, като победи Трентино с 3:1 в полуфинала на Шампионската лига. Всичко това обещава яростен сблъсък и страхотен волейбол от двете страни на мрежата.
Треньорът на италианците Радо Стойчев няма проблеми с контузени състезатели и ще може да заложи на обичайната си стартова шестица.