Летящ старт за Марек Юнион-Ивкони - шампионите почнаха с 3:0

13.10.2012

Шампионът Марек Юнион-Ивкони започна брилянтно новия сезон във волейболната Суперлига, като в първия кръг отнесе с 3:0 (25:18, 25:19, 27:25) гостите от Нефтохимик (Бс). Двата отбора започнаха нервно мача, а грешките бяха и от двете страни на мрежата. Постепенно обаче дупничани канализираха играта си и това даде резултат – 4 точки преднина при второто техническо прекъсване. До края на частта възпитаниците на Найден Найденов бяха концентрирани и я затвориха лесно при 25:18. Вторият гейм се разви по идентичен начин, с единствената разлика, че след второто техтическо прекъсване бургазлии намалиха до 18:19. След това обаче отборът на Марек бе този, който знаеше как да вземе частта, за да се стигне до 25:19 и 2:0.
Третата част се оказа доста по-сложна за домакините, след като Нефтохимик водеше комфортно при 6:1 и 14:8. Тук обаче не без помощта от пълните трибуни дупничани стигнаха до 17:17. Равенството се запази дълго, а гостите изпуснаха да измъкнат гейма при 24:23 и 25:24 в тяхна полза. В крайна сметка Марек показа самочувствие и класа и успя да затвори частта при 27:25, а с това и мача с чистото 3:0.
С най-много точки завърши завърналият се в Дупница диагонал Тодор Вълчев – 18. Дмитрий Бахов добави 16 за победата.