Марек изненада лошо елитния Локомотив Сф

10.10.2012

Марек игра като равен с равен срещу софийския Локомотив. Снимка: DenNews.bg

Марек изигра много силен мач и победи с 2:1 елитния Локомотив Сф. Двата тима се срещнаха в контрола на стадион „Бончук” в Дупница, като домакините, макар и член на трета дивизия се държаха като равен с равен с 9-ия в „А” група и в крайна сметка го победиха.
Двубоят започна равностойно, като в началните минути със страхотни пробиви по лявото крило се отличи Генов от Марек, който не спря да тормози защитата на Локомотив. Гостите от столицата също се понравиха с представянето си, като играта им връзваха опитните Борносузов и Гаджев. „Железничарите” стигнаха до няколко корнера, но Марек удържа, а и създаде няколко интересни ситуации в предни позиции. Така се стигна до 35-ата минута, когато Иван Янчев вкара гол красавец с удар от над 20 метра, оплел се неспасяемо в мрежата на Галев – 1:0. Локомотив веднага отговори и в следващата атака Павел Петков стреля силно под гредата, но резервният вратар на дупничани Младенов изби в корнер. След ъгловия удар обаче се стигна до нов шут на Петков, който отиваше право в стража Пламен Младенов. Резервата на Марек обаче допусна комична грешка, допускайки топката да мине и през ръцете и през краката му и да влезе в мрежата – 1:1.
През второто полувреме двамата треньори Тони Велков и Румен Стоянов направиха доста смени и играта се разпокъса, но това не намали интересните положения пред двете врати. Пламен Младенов изкупи вината си за допуснатия гол, като отрази два много опасни удара от пряк свободен. В атака пък Росен Йорданов, Асен Николов и Димитър Георгиев постоянно тормозеха отбраната в червено-черно, за да се стигне до 89-ата минута. Тогава Йорданов бе изведен брилянтно сам срещу вратаря на Локото и технично го преодоля, оформяйки крайния резултат 2:1. Победата зарадва около 400 привърженици на Марек, но не и тримата запалянковци на Локомотив, дошли на стадиона в Дупница.
Мачът бе изгледан от целия спортно-технически щаб на „железничарите”, начело с Георги Марков, Бойко Величков и Чавдар Цветков. За главния рефер Йонко Гергов пък това бе последна среща в кариерата му като арбитър.
Марек: Белчев, Н. Велков, Виячки, Томов, Г. Николов, Генов, Б. Николов, Габаров, Джайеоба, Янчев, Андонов (Младенов, Ас. Николов, Йорданов, Фурнаджиев, Вл. Христов, Й. Петров, Наков, Кралев, Дж. Николов)
Локомотив Сф: Галев, Минков, Гаров, Джоузеф, Дюлгеров, Гаджев, П. Петков, Стоев, Борносузов, Павлов, Д. Илиев (Костадинов, Св. Петров, Крумов, Байкалски, Райков, Ал. Манолов, Ю. Петков)