Цвети и Гришо донесоха историческа победа на България!

04.01.2012

България надделя над Дания с 2:1 победи на турнира по тенис за смесени отбори „Хопман Къп” в Австралия. Най-добрите наши състезатели Цветана Пиронкова и Григор Димитров наваксаха изоставане от един сет в решителния мач на двойки и в крайна сметка победиха Каролин Вожняцки и Фредерик Нилсен с 3:6, 6:4, 10:1. Така България победи с 2:1, след като преди това Пиронкова отстъпи на сингъл срещу световната номер 1, а Григор Димитров се справи с Нилсен в два сета. Така Цвети и Григор записаха първата крайна победа за България в турнира, отбелязва sportal.bg.
Иначе срещата на двойки започна лошо за българите, като нашите допуснаха пробив още в първия гейм, а в шестия пропиляха брейкпойнт. С още един пробив за 6:3 Вожняцки и Нилсен поведоха в сетовете. Втората част обаче тръгна страхотно за Цвети и Гришо, които направиха пробив. В третия гейм отново нашите имаха шанс да вземат подаването на съперника, но датчаните успяха да се справят. Все пак пробивът ни в началото се оказа достатъчен, за да може двубоят да отиде в дълъг тайбрек.
А там българският тандем бе безкомпромисен. Нашите започнаха ударно и поведоха с 6:0, а до края дадоха само точка на датчаните. Така след час и 15 минути игра нашата двойка донесе историческата първа победа на България в турнира за смесени отбори.
В следващия двубой Цвети и Гришо се изправят срещу тима на САЩ в състав Бетани Матек-Сандс и Марди Фиш.