Марек Юнион-Ивкони загуби тежко от Пирин (Рз)

28.01.2012

Марек Юнион -Ивкони отстъпи с 0:3 (25:16, 25:21, 25:23) от лидера във волейболната Суперлига Пирин Балканстрой и се отдалечи на 6 точки от разложани. Дупничани бяха далеч от играта, която демонстрираха дотук в първенството и логично не успяха да спечелеят и гейм. По този начин играчите на Найден Найденов разочароваха близо 1000-те фенове, препълнили спортната зала в Дупница.
В началото на първата част стана ясно, че гостите от Разлог ще диктуват нещата до края на мача. Те дръпнаха с комфортна преднина при 6:4, която значително се увеличи при резултат 11:5. Марек успя да стопи до 11:8 след блокада на Мартин Иванов и аут на Желязков. Пирин Балканстрой обаче до края на гейма нямаше проблеми и го затвори на 16. Втората част започна равностойно и първото техническо прекъсване дойде при 8:7 за гостите. Разликата набъбна до 11:8 след атака на Йордан Желязков и блокада на Гаджанов. Дупничани върнаха интригата с ас на Гьорги Гьоргиев за 14:15, но все пак техническото прекъсване дойде при 16:14 за Пирин. От тук разложани тотално разбиха посрещането на Марек и най-вече това на Дмитрий Бахов и взеха частта убедително с 25:21. Третият гейм също не стартира добре за домакините, което накара треньора Найден Найденов да смени Бахов със Станислав Величков. Рокадата даде положителен резултат и Марек стопи разликата от 16:12 до 16:15. Последва изравняване при 17:17 след блок на Златан Йорданов. При 20:20 пък дойде и най-спорният момент в мача. Тогава играчите на Марек Юнион-Ивкони спасиха трудна топка, но се намеси вторият съдия Константин Йовчев, който даде точка за Пирин и резултатът стана 20:21. Тук нервите на Йорданов от Марек не издържаха и той хвърли гневно топката. Постъпката му заслужаваше картон, но слисаният арбитър реши да не нагнетява и без това горещата атмосфера в залата и му спести наказание. В крайна сметка Пирин Балканстрой затвори гейма с 25:23, а с това взе и мача с 3:0.