Марек Юнион-Ивкони гази в Кърджали

20.01.2012

Марек Юнион-Ивкони спечели бърза и чиста победа с 3:0 (25:21, 25:16, 25:22) като гост на Арда в мач от 13-ия кръг на волейболната Суперлига. Успехът на дупничани е още по-ценен, тъй като кърджалийци нямаха загуба у дома от началото на сезона.
Интрига имаше само в първия гейм от срещата. Играчите на Арда, подкрепяни от 1000 зрители в зала „Арпезос”, владееха инициативата и водеха в резултата до 19:17. След това обаче гостите от Дупница успяха да обърнат нещата в своя полза и да спечелят с 25:21. В третата част домакините също имаха леко предимство на първото техническо прекъсване, но скоро след това Марек взе нещата в свои ръце, за да затвори мача в три гейма. Топреализатор на срещата стана посрещачът на Марек Юнион-Ивкони Дмитрий Бахов с 10 точки, а момчетата на Найден Найденов записаха общо 11 аса в срещата. Най-резултатен за Арда бе Кирил Хаджиев с 8 точки, отбелязва bgvolleyball.com.
След победата си Марек остава на второ място, а в следващия кръг приема лидера в класирането Пирин Балканстрой. Дербито на върха е на 28 януари от 17.30 часа в Дупница.