ЦСКА взе три точки от Локо (Сф), Литекс измъкна победа от Берое

08.08.2011

ЦСКА още в третата минута разстреля вратата на Локомотив (Сф) за 1:0. Снимка: gong.bg

Отборите на ЦСКА и Литекс стартираха новия шампионат с победа. „Червените“ се наложиха с 2:1 над Локомотив София след голове на Спас Делев и Янис Зику. Точен за символичните домакини бе Романов. „Оранжевите“ победиха с 2:1 Берое пред около 1000 зрители на градския стадион в Ловеч. Успехът за домакините обаче не дойде лесно, след като те трябваше обръщат мача, информира gong.bg.
ЦСКА започна вихрено мача срещу Локо и още в третата минута успя да отбележи във вратата на Валентин Галев за 1:0.
Най-чистото и единствено положение за тима на Локомотив дойде едва в 30-ата минута. Топката бе подадена отляво на непокрития Горанов, който центрира незабавно в наказателното поле, където Преслав Йорданов стреля мощно с глава. Топката срещна напречната греда и тупна пред голлинията на Мболи. Преди ситуацията за Локомотив, футболистите на „червените“ пропуснаха две или три добри положения в предни позиции.
Началото на втората част отново бе за футболистите на ЦСКА, които успяха да увеличат аванса си в 58-ата минута. След страхотна солова акция на Спас Делев отляво, който преодоля трима бранители на Локомотив, топката попадна в Платини, който прехвърли топката отдясно към Нелсън. Той видя непокрития Борис Галчев, който стреля от около 23 метра, топката попадна в Зику, а румънецът от около пет метра вкара за 2:0.
Резултатът и доброто стечение на обстоятелствата, като че лиуспокои играчите на Милен Радуканов и можеше да им изиграе лоша шега. След изпълнение на корнер и меле в наказателното поле, Локомотив успя да намали чрез Романов. Халфът на железничарите стреля силно от над 23 метра, топката се отклони в негов съотборник, което залъга Мболи и топката се оплете в мрежата.
На стадиона в Ловеч изключително добро включване за Литекс направи Роберто Флорес. Уругваецът раздвижи играта на ловчанлии и бе с основна заслуга за осъществения обрат.
Преднината за гостите даде Ваня Дзаферович в 7-та минута, а Петър Занев и Ваня Дзаферович, съответно в 62-та и 77-та минути, донесоха трите точки за домакините.
Здравата битка, която си спретнаха двата тима на терена пък бе помрачена от неприятни сцени сътворени от феновете на Берое в края на мача, които изнервени от развоя на срещата започнаха да чупят сектора за гости.
В първите минути на двубоя гостите бяха по-активният тим, което даде резултат още в 7-та минута. При втория си корнер от началото на мача, Диян Генчев центрира, а Ваня Дзаферович с глава засече за 1:0 в полза на заралии.
През второто полувреме „оранжевите“ продължиха да изглеждат беззъби в атака. Заралии отново се бранеха, но в крайна сметка се пропукаха, и то на два пъти.
Първо в 62-та минута, Робърт Флорес изпълни пряк свободен удар, центрира меко меко, топката бе избита, отиде в Петър Занев, който стреля от 26-27 метра и вкара за 1:1.
Пълният обрат възпитаниците на Любо Пенев осъществиха в 77-та минута. След страшен удар на Александър Цветков, Мартин Теменлиев изби, а Деян Джерманович вкара от воле за 2:1 в полза на шампионите.