Аржентина се издъни и срещу Колумбия

07.07.2011

Фаворитът за спечелване на Копа Америка Аржентина се провали във втори пореден мач на турнира. Равенството с Боливия на старта бе последвано от реми тази нощ с Колумбия (0:0). Лео Меси и съотборниците му предизвикаха гнева на публиката с неспособността си да преодолеят стабилната колумбийска отбрана. От своя страна гостите създадоха по-чистите голови положения и дори могат да съжаляват, че не взеха победата. Доказаталство за това е фактът, че най-добрият футболист в редиците на Аржентина бе вратарят Серхио Ромеро. Стражът не трепна в нито един от случаите и запази вратата си суха. Селекционерът на "гаучосите" Серхио Батиста отново заложи в атака на Меси, Езекиел Лавеци и Карлос Тевес и остави на пейката Серхио Агуеро. Нападателното трио обаче така и не затрудни отбраната на Колумбия, която допусна няколко разбърквания пред вратата си, но не и сериозна опасност. В 18-ата минута при опит за центриране на Естебан Камбиасо топката едва не навести мрежата на колумбийския страж Луис Мартинес. След това обаче инициативата поеха гостите, които набързо създадоха няколко добри положения за гол. Най-чистото от тях бе в 24-ата минута. Всичко тръгна от груба грешка на Габи Милито, който върна нескопосано топката към Ромеро. Рамос изпревари стража на Аржентина и само шпагатът на Николас Бурдисо попречи на колумбиеца да открие резултата. Топката отиде в Морено, който обаче от няколко метра не улучи опразнената врата. Аржентинците отговориха с хубава атака, при която Меси изведе Лавеци сам срещу Мартинес, но нападателят на Наполи бе неточен. В края на полувремето колумбийците изпробваха рефлексите на Ромеро, който отрази два далечни шута.
И втората част започна с домакински натиск, но и този път импулсът в действията на "албиселесте" продължи твърде кратко. Близо до попадение бе само Маскерано, но неговият коварен шут бе отразен от Мартинес. Колумбия пък в 65-ата минута стигна до великолепно положение. Пабло Армеро се откъсна по фланга и шутира, но топката профуча покрай гредата. В последните минути аржентинците притисниха съперника в неговата половина, но така и не успяха да превземат вратата на Мартинес.
Така след нулевото равенство Колумбия запази първото си място в групата с 4 точки, а Аржентина има едва 2.