Марек не се забави много с Луковит, поведе класирането

21.12.2011

Марек Юнион-Ивкони се справи с Ботев за 65 минути. Снимка: DenNews.bg

Марек Юнион-Ивкони отупа набързо пълния аутсайдер във волейболната Суперлига Ботев (Луковит) с 3:0 (25:17, 25:19, 25:17) в среща от 11-ия кръг на първенството. С успеха си дупнишкият отбор излезе на първо място в класирането поне за 24 часа, след като мачът на Пирин Балканстрой със Славия е утре. В момента Марек има 28 точки на върха, а разложани са с 27. Това е и последният кръг от първия дял на редовния сезон в Суперлигата, като шампионатът се подновява на 13 януари 2012 година.
Иначе Марек Юнион-Ивкони започна съсредоточено домакинството си с Ботев (Луковит) и дръпна в резултата още в началото на първия гейм. С добра блокада и страхотни сервиси на разпределителя Гьорги Гьоргиев дупничани затвориха с лекота първата част на 17. Вторият гейм също тръгна добре за домакините, които поведоха с 5:1. Последва отпускане в редиците на Марек, но гостите от Луковит не успяха да окажат сериозна съпротива. Първото техническо прекъсване дойде при 8:5 за Марек, а втората пауза бе при 16:10. Тук дупничани държаха ситуацията в свои ръце и не се виждаше как Ботев може да постигне нещо в гейма. В крайна сметка Марек Юнион-Ивкони спечели частта при 25:19 за 2:0. Третият гейм не се различаваше по нищо от предхождащите го, като играчите на Найден Найденов рано взеха предимство в резултата. Марек водеше с 8:5 при първото техническо прекъсване, а контузия в състава на гостите съвсем предреши изхода. Домакините увеличиха преднината си на 5 точки при 16:11 и до края на гейма и мача поиграха и за публиката. Така без особени усилия Марек Юнион-Ивкони си взе гейма при 25:17, а с това и мача с 3:0.