Марек Юнион-Ивкони приема аутсайдера в Суперлигата

21.12.2011

Марек Юнион-Ивкони приема тоталния аутсайдер в Суперлигата Ботев (Луковит). Срещата от 11-ия кръг на волейболното първенство е днес от 18 часа в дупнишката спортна зала. Новакът в елитната група се представя трагично дотук, като в 10-те си изиграни мача е записал 10 загуби и с 2 точки се намира на последното място в класирането. Все пак Ботев бележи леко подобрение в представянето си в последните 2 кръга, но това едва ли ще притесни треньора на Марек Найден Найденов и състезателите му. Дупнишкият тим е 2-и в класирането, само на 2 точки от водача Пирин Балканстрой. В този кръг разложани гостуват на Славия, като мачът е в четвъртък от 17 часа.
След изиграването на всички двубои от 11-ия кръг приключва първия дял от редовния сезон в Суперлигата, като първенството ще се поднови на 13 януари 2012 година.
Отборът юноши младша възраст на Марек Юнион-Ивкони пък се класира на 3-о място в турнира за купа Дерби. На състезанието в Пловдив дупничани записаха победа и загуба. В първата си среща Марек отстъпи с 0:3 на домакините от Виктория Волей, а в малкия финал победи тима на Пирин Балканстрой с 3:0 гейма. Михаил Цветанов от Марек Юнион-Ивкони бе избран за най-комплексен състезател на турнира, а съотборникът му Йордан Пеев заслужи приза за най-добър разпределител.