Елица Василева с 13 точки при нова загуба на Бергамо в Шампионската лига

14.12.2011

Отборът на волейболистката от Дупница Елица Василева Волей Бергамо претърпя трета поредна загуба в Шампионската лига. Първенецът на Италия отстъпи като гост с 2:3 от румънския шампион Томис (Констанца) в мач от Група D на турнира. Ели Василева не започна в стартовата седморка за своите, като се появи в игра като резерва през първите два гейма, а в следващите три бе в основния състав. Дупничанката се представи силно, като направи 13 точки (10 атаки, 3 блокади) и отчете 67% добро и 60% перфектно посрещане, но и това не стигна за успех.
В отсрещната страна на мрежата българката Цветелина Заркова бе титулярка в четири от геймовете и записа 4 точки. Другата наша състезателка в Томис Радосвета Тенева не игра заради контузия.
Победата за румънския отбор бе първа в най-престижния клубен турнир на Стария континент, докато Бергамо продължи черната си серия с третата си загуба, отчита bgvolleyball.com.