Цветан Соколов с 6 точки при победа на Тренто

12.12.2011

Шампионът на Италия по волейбол (мъже) Итас Диатек Тренто победи като гост М. Рома Волей (Рим) с 3:1 (25:13, 25:23, 22:25, 25:17) в среща от поредния кръг на Серия А1. Цветан Соколов влезе като резерва в първата и третата част за трентинци и изигра целия четвърти гейм. Талантът от Ресилово се отчете с 6 точки (1 ас, 4 атаки при 57% успеваемост, 1 блокада). Суперзвездата Матей Казийски излезе като титуляр и завърши с 14 точки (11 атаки при 61% успеваемост, 3 блокади) за тима на Радостин Стойчев.
Първенецът при жените Норда Фопапедрети (Бергамо) пък записа домакинска загуба, като отстъпи с 0:3 (21:25, 22:25, 27:29) от Шато С’Акц Урбино. Дупничанката в състава на шампионките Елица Василева влизаше като резерва и в трите гейма, завършвайки с 3 точки (2 атаки при 40% успеваемост, 1 блокада) и 40% добро посрещане. Другата българка в Бергамо Христина Русева изкара целия мач, като въпреки поражението, заслужи една от най-високите оценки за представянето си, записвайки 6 точки (5 атаки при 63% успеваемост, 1 блокада).