Марек Юнион-Ивкони отнесе Славия с 3:0

26.11.2011

Марек Юнион- Ивкони победи като гост Славия с 3:0 (25:17, 25:16, 25:20) гейма в среща от седмия кръг на волейболната Суперлига. Двубоят продължи само час и 10 минути, а дупничани бяха далеч по-добрият тим и заслужено спечелиха.
Първият гейм започна равностойно, като вървеше точка за точка до 5:5. От там нататък Марек заложи на силен начален удар, който разби посрещането на домакините, отчита bgvolleyball.bg. Така дупничани натрупаха разлика, която стана 6 точки при 14:20. До края на гейма играчита на Найден Найденов не срещнаха проблеми и го затвориха при 25:17. Пълното превъзходство на гостите се видя най-отчетливо във втората част на мача, когато дупничани буквално отнесоха домакините. В един момент Марек водеше с внушителното 9:2, а успешната им игра продължи, като след силна серия от начален удар, включваща и три поредни блокади се стигне до 20:9 в полза на тима от Дупница. Все пак „белите” намериха сили да понамалят разликата за крайното 16:25. Бързият успех в двата гейма доведе до спад в концентрацията на волейблистите на Марек Юнион-Ивкони и в началото на третия гейм те бяха изоставащи в резултата. Стигна се обаче до равенство при 10:10, а ас и последвала блокада даде предимство от 2 точки на гостите. От тук до края Гьорги Гьоргиев и компания овладяха нещата и спечелиха частта на 20, а с това и мача с 3:0 гейма.
Това бе 6-а победа за Марек, като тимът от Дупница е 2-и във временното класиране на Суперлигата.