Марек Юнион-Ивкони разби шампиона ЦСКА

19.11.2011

Марек Юнион-Ивкони изигра голям мач и смаза шампиона ЦСКА с 3:0 (26:24, 25:15, 25:23) гейма. Снимка: dennews.bg

Марек Юнион-Ивкони изигра голям мач и смаза шампиона ЦСКА с 3:0 (26:24, 25:15, 25:23) гейма. Волейболистите от Дупница, окрилени от страхотната си публика не се смутиха от опитните играчи на противника и взеха чиста победа. Срещата бе наблюдавана от легендата на българския волейбол Борислав Кьосев, чийто син Велизар се подвизава в ЦСКА.
Първият гейм започна с леко превъзходство на гостите, но волейболистите на Найден Найденов успяха да стопят изоставането си. След 16-а точка пък капитанът на Марек Златан Йорданов застана на сервиз и доведе резултата до 20:16. ЦСКА се мобилизира и изравни, но с ас на разпределителя Гьорги Гьоргиев дупничани затвориха гейма са 26:24. Именно със сервизи на македонеца Марек натрупа солидна преднина във втората част и бе въпрас на време резултатът да стане 2:0. Домакините диктуваха нещата, докато „червените”, притиснати и от публиката трябваше да предадат безславно гейма. Треньорът на ЦСКА Александър Попов дори даде почивка на разпределителя си Ники Иванов за да е свеж в третата част. И това обаче не помогна на столичани, като в третия гейм Марек поведе с 3 точки при 8:5. Шампионът тук показа характер, намали разликата и държеше интригата. Домакините обаче, подкрепени мощно от препълнените трибуни в залата, овладяха положението и с атака на Елчинов спечелиха гейма с 25:23, а с това и мача с 3:0.
След този мач Марек е на второ място в Суперлигата, с точка повече от ЦСКА.