Марек Юнион-Ивкони мина лесно през Черно море, чака ЦСКА

11.11.2011

Марек Юнион-Ивкони победи с 3:1 (25:22, 25:19, 24:26, 25:16) като гост отбора на Черно море БАСК в среща от 5-ия кръг на волейболната Суперлига.
След като поведоха с 2:0 гейма дупничани бяха на път да стигнат и до чистата победа в двубоя. В самия край на третата част обаче варненци намериха сили и спечелиха драматично гейма за 1:2. Все пак в следващата част Марек не допусна изненада и я затвори категорично на 16 точки. Реализатор номер 1 на мача стана Явор Рашев от Черно море с 23 точки, съобщава bgvolleyball.com. За гостите най-резултатен бе Георги Елчинов със своите 17 точки.
С тази победа Марек Юнион-Ивкони изпревари с 1 точка Левски Волей за третото място във временното класиране. Столичани обаче са с мач по-малко.
В следващия кръг на 19 ноември (събота) от 17.30 часа Марек посреща шампиона ЦСКА, като феновете в Дупница още от сега се готвят за дербито.