„Лъвчетата” удариха Австрия

11.11.2011

Младежкият национален отбор по футбол на България победи като гост с 2:0 Австрия на стадион "Вийнер Нойщадт" в квалификационен мач за Евро 2013. Това е втори пореден успех за „лъвчетата”, които вече са на второ място в групата със 7 точки, докато лидер е Холандия с девет пункта от три мача, уточнява sportal.bg.
Българите започнаха ударно срещата, като поведоха още в първата минута и зарадваха нашата агитка. Точен за тима ни бе Момчил Цветанов, който засече центриране от ляво. В 3-ата минута Борислав Балджийски изпусна очи в очи с вратаря Зийбенхандл, след като Цветанов го бе извел. Въпреки пропуска, българите скоро удвоиха аванса си в резултата. Защитникът на Черно море Росен Колев направи 0:2 в 9-ата минута с хубав гол с глава. Австрийците регираха и на няколко пъти бяха близо до попадение, но нашият вратар Стефано Кунчев се справи с опасностите. От своя страна играчите на Михаил Мадански пък пропуснаха да решат всичко с трети гол.
През второто полувреме домакините имаха териториалното предимство, но Кунчев продължи с отличните си изяви. В 68-ата минута пред нашите се откри чисто положение, след като Балджийски преодоля бранител и стреля, но Зийбенхандл спаси по невероятен начин. До края на мача австрийците се опитаха все пак да стигнат до почетен гол, но Стефано Кунчев и защитата пред него не позволиха това да се случи. Двубоят бе изгледан от селекционера на представителния ни отбор Любослав Пенев, който остана доволен от младите "трикольори".
На 15 ноември България приема Австрия в Ловеч и има шанса съвсем да откаже съперника от борбата за първите места в групата.