Марек Юнион-Ивкони бие само с 3:2 Левски Волей

14.10.2011

Марек Юнион -Ивкони започна с победа първенството във волейболната Суперлига. Дупнишкият отбор победи с 3:2 (25:19, 25:16, 23:25, 23:25, 15:11) Левски Волей в мач от първия кръг на шампионата, игран в зала "Сиконко" в София.
Играчите на Найден Найденов обаче трябва да съжаляват, че не взеха чиста победа с 3:0 или 3:1, а се наложи да чакат тайбрека. В първите два гейма дупничани не оставиха никакъв шанс на „сините” и набързо спечелиха съответно на 19 и 16 точки. В третата част домакините оказаха по-сериозна съпротива и след като играта вървеше точка за точка, в края на гейма Левски показа по-здрави нерви и победи с 25:23. В четвъртата част пък по всичко изглеждаше, че Марек Юнион-Ивкони няма да има проблеми, след като рано-рано дръпна с 6 точки. Отпускане в редиците на дупничани доведе до обрат, като в крайна сметка с малко късмет Левски Волей взе гейма с 25:23 и доведе нещата до тайбрек. Там все пак класата на Марек си каза думата и волейболистите на Найден Найденов надделяха, побеждавайки с 15:11 точки и 3:2 гейма.